Fucoxanthin 120 kap. View larger

RAW Fucoxanthin 120 kap.

79,00 zł tax incl.

fuco120k

New product

Fucoxanthin jest naturalnym składnikiem pozyskiwanym z wodorostów. Jej wyjątkowe działanie w kierunku zmniejszania tkanki tłuszczowej odbywa się bez żadnych skutków ubocznych czy przykrych dolegliwości towarzyszących typowym spalaczom tłuszczu. Nie pobudza, nie podnosi ciśnienia - może być stosowany przez każdego przy problemach z nadwagą.

More details

KonsystencjaKapsułki lub tabletki

Fukoksantyna to antyutleniacz znajdujący się w odmianie wodorostów morskich, zwanej Hijiki. Badania nad tą substancją ukazały jej niezwykłe właściwości w kierunku utraty tkanki tłuszczowej - zwłaszcza z miejsc uporczywych, jak brzuch, oponka, uda czy też klatka piersiowa u mężczyzn. Proces termogenezy (spalania energii nagromadzonej w postaci tkanki tłuszczowej) będący efektem treningu działa na całe ciało, a niestety tkanka tłuszczowa zlokalizowana w newralgicznych miejscach naszego ciała ma szczególną budowę i jest wyjątkowo odporna. 

Niestety nie istnieje żaden trening, ani dieta, które pozwalałyby na pozbycie się tkanki tłuszczowej z wybranych rejonów ciała. Szczególnie trudna w ‘odtłuszczaniu’ jest także tkanka tłuszczowa brzuszna, ze względu na swoją budowę. Badania wykonane przez japońskich naukowców wykazały, że fukoksantyna jest jedną z nielicznych substancji wspierających utratę tkanki tłuszczowej właśnie z tych rejonów. Podobne badania wykazały także jej wpływ na wzrost spoczynkowego tempa przemiany materii - a więc przyśpiesza także nasz metabolizm, dzięki czemu spalamy tłuszcz przysłowiowo ‘leżąc i nic nie robiąc’.

Fucoxanthin poprzez zwiększenie ekspresji termogeniny (UPC-1) - białka, które rozprzęga proces fosforylacji oksydacyjnej - doprowadza do wydatkowania energii poprzez nasilenie produkcji ciepła. Metabolity fukoksantyny mogą być przechowywane w komórkach tłuszczowych przez dłuższy czas, dzięki temu hamowane jest różnicowanie oraz proliferacja komórek tłuszczowych. Jest to o tyle ciekawe, że fukoksantyna oddziałuje bezpośrednio na tkankę tłuszczową - nie wywołując przy tym pobudzenia układu nerwowego czy jego stymulacji.

I jest to doskonała wiadomość dla osób chcących pozbyć się tkanki tłuszczowej dzięki naturalnym i całkowicie bezpiecznym suplementom. Fucoxanthin jest całkowicie bezpieczny i może być stosowany także przez osoby borykające się z problemami zdrowotnymi. NIe podnosi ciśnienia, nie pobudza ani w żaden sposób nie oddziałuje na ukłąd nerwowy - jest to produkt przeznaczony dla każdego.